Bytové domy Zelinova

Lokalita výstavby „Bytových domů Zelinova" je situována v jedné z nejpříjemnějších částí Zlína - Jižních svazích v bezprostřední blízkosti Centrálního parku navazující na již realizované části výstavby „Bydlení u Centrálního parku" a „Terasové domy Zelinova"

Výjimečnost této lokality je dána několika zásadními aspekty:

  • Ideální orientace ke světovým stranám zaručující vynikající světelné podmínky v průběhu celého roku.
  • Jižní svah skýtající nádherné výhledy do blízkého i vzdáleného okolí Zlína ( Hostýnské a Vizovické vrchy, Chřiby, Bílé Karpaty)
  • Zlín „jako na dlani"
  • Z Centra Zlína za 7 minut.
  • Návaznost na okolní dopravní obslužnost směr Holešov
  • V budoucnu výborná návaznost na připravovanou rychlostní komunikaci R 49
  • Blízkost Centrálního parku a lesnatého okolí Zlína vhodné ke sportovním a oddechovým aktivitám.
  • Z hlediska vnitřní infrastruktury lokalita nabízí v okruhu 500m MŠ, ZŠ, Obchodní centrum, lékárnu apod.
  • Lokalita nevzniká pouze jako doplnění stávající zástavby s nevyhojující a nefungující infrastrukturou, ale jako nová kompletní a ucelená část zahrnující nejen samotné bytové domy, ale i obchodní a komerční plochy drobného podnikání, jasné řešení parkování a dopravní obslužnosti,  novou technickou infrastrukturu včetně sportovišť a dětských hřišť a městské zeleně.
  • Atraktivitu projektu podporuje účast renomované zlínské architektonické kanceláře ATELIER 91.

Obytný soubor „Bytové domy Zelinova" je tvořen dvěmi identickými bytovými domy B9, B10 a zahrnuje tak celkem 72 bytových jednotek. Každý z domů je tvořen jedním podzemním podlažím, ve kterém budou umístěny sklepní koje a garáže a pěti nadzemními podlažími přičemž páté patro je ustupující. Každý byt je spojen s venkovním prostředím nejméně jednou terasou nebo balkonem. Vnitřní dispozice jednotlivých bytů jsou řešeny přehledně s důrazem na maximální funkčnost, účelnost a pohodlí.

Navržené architektonické a vnitřní dispoziční řešení spolu s precizním povedením stavby samotné  je směřováno tak, aby plně uspokojilo požadavky na moderní bydlení 21. stolení.

Nosný systém je tvořen svislými zděnými stěnovými konstrukcemi a vodorovnými železobetonovými monolitickými stropy. Velkou předností tohoto řešení je především to, že zaručuje naprosto nerušené dispozice bytů bez zbytečných sloupů, výběžků, rohů, výklenků, nik, průvlaků apod.

Celý projekt je připravován od počátku s maximální péči až po návrhy řešení interiérů bytovým architektem, přesto jsme připraveni umožnit dle Vašich požadavků různé varianty interiérů včetně scelování jednotlivých bytů a zohlednit tak Vaše individuální požadavky.

Bytové domy Zelinova

Informace pro Vás
Časté dotazy (FAQ)
Proč spolupracovat s námi
Naše developerské projekty